Anunt

Anunt Module
Collapse
No announcement yet.

Ghid de izolatie subzero pentru CPU

Page Title Module
Move Remove Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ghid de izolatie subzero pentru CPU

Ghid izolatie subzero.

Personal am incercat cateva metode de izolare a placii de baza de cand am inceput mania subzero, dar mereu m-am gandit care este cel mai bun. Am ajuns la o concluzie foarte simpla ... nu exista cel mai bun izolator, toate sunt bune, depinde cum vrei sa lucrezi si cum vrei sa arate in poze pentru ca in final tot tu stii cat te-ai chinuit.

O sa-l prezint pe cel mai simplu.

Poza 1 ( Cam asa il incep, deschid cage-ul procesorului si incep discret sa pun 4 linii de banda de mascare in jurul procesorului )

Poza 1 optional ( Se poate exagera pana la asa ceva poate chiar mai mult, depinde eu nu folosesc atat )

Poza 3 ( am realizat ca poza 2 nu era chiar sugestiva ) se ia un servetel de aproximativ 15 pe 15 se impatureste si se taie in mijlocul lui un patratat de aproximativ marimea soketului. Se infige ferm cu degetul catre baza socketului.

Poza 4 ( Se pune capacul cage-ului, se mai taie un servetel de marimea cage-ului poate putin mai mic )

Poza 5 Backplate-ul impreuna cu izolatia spate difera iar de la om la om eu o fac prin backplate armaflex AC de 25mm, se gaseste la ROMSTAL 1x1.5m de diverse marimi de la 23 pana la 70 de lei si un servetel indoit si gaurit pentru socketuri 775 115x si 1366.

Poza 6 Cam asa arata izolatia finala, cei care aveti pot pentru DICE recomand sa mai puneti un strat de armaflex peste servetele si sa strangeti bine.

Poza 7 Sistemul personal de bench, in timpul sesiunii.

Pentru orice intrebari despre subzero va stau la dispozitie pe PM.
    Last edited by AugustinPRIME; 3rd November 2014, 20:51.

Continuarea pozelor, deoarece am limitare la 5 poze per post.

Comment

Working...
    X